Cape athletes earn all-conference honors
Cape Henlopen High School student athletes were recently rewarded for their hard work this fall by being named to All-Henlopen Conference teams for their respective sports.
Football
Tyre Maull, second team, offensive tackle
Thomas Ott, second team, offensive guard and defensive tackle
Devin Miller, second team, center
Juan Saez, second team, fullback
Jason Wiberg, second team, punter
Michael Williams, second team, linebacker
Justin Lopez, second team, linebacker
Andre Flowers, second team, linebacker
Maurice Mills, second team, defensive back
Brandon Nixon, honorable mention
Field hockey
Allie Yeager, first team, offense
Kat Judge, first team, midfield
Maggie Delp, first team, midfield
Tiara Duffy, first team, defense
Cam Bernheimer, first team, defense
Katie Kolobielski, first team, goalkeeper
Sam Broadhurst, second team, offense
Tess Bernheimer, second team, offense
Karissa LeMaire, second team, midfield
Alexa Woodruff, second team, defense
Sydney Smyk, honorable mention
Soccer
Max Euler, first team
Billy Swontek, first team
Conor Donohoe, first team
Griffin Kammerer, first team
Zach Swarbrick, second team
Josh Lesher, second team
Kai Vitella, second team
Drew Mulcahy, honorable mention
Volleyball
Megan Hart, second team
Mallory McDonald, honorable mention
Boys' cross country
Dan MacElrevey, first team
Solomon Cox, second team
Ryan Thornburg, honorable mention
Sidney Miller, honorable mention
Girls' cross country
Madison MacElrevey, first team
Rachael Best, second team
Keren Rams, second team
Sarah Dziak, honorable mention
Brittany Hart, honorable mention
Academic All-Conference
Luke Benson, football
Benjamin Conrad, football
Todd Keen, football
Erik-Stephane Stancofski, football
Grace Brokaw, cross country
Richard Brokaw, cross country
Nicholas Conrad, cross country
Sarah Dziak, cross country
Brittany Hart, cross country
Dan MacElrevey, cross country
Henry Pfeifer, cross country
Sarah Rambo, cross country
Madeline Smith, cross country
Olivia Taylor, cross country
Emma Trugman, cross country
Cam Bernheimer, field hockey
Tess Bernheimer, field hockey
Erin Coverdale, field hockey
Caitlin Hudecheck, field hockey
Kat Judge, field hockey
Katie Kolobielski, field hockey
Rebecca Sponaugle, field hockey
Anna Steiner, field hockey
Allie Yeager, field hockey
Marnae Duffy, volleyball
Abigail E'Nama, volleyball
Kira Vitella, volleyball
Michael Thomas, soccer
Devin Vitella, soccer
Jessica Melson, cheerleading